Jesteś majsterkowiczem, który lubi zakasać rękawy? W takim razie mamy dla Ciebie idealny projekt. Chociaż zwykle proponujemy skorzystanie z usług naszych profesjonalnych firm montażowych, w przypadku niektórych modeli (takich jak zadaszenia Greenline) możliwe jest również samodzielne zmontowanie zadaszenia.
Jakich narzędzi potrzebuję do montażu zadaszenia tarasu?
Aby złożyć zadaszenie, będziesz potrzebować wielu narzędzi. To znacznie ułatwi Ci pracę! Niektóre z narzędzi, które powinieneś mieć gotowe, to:
wiertarko-wkrętarka
poziomica
młot gumowy
taśma miernicza
nóż do tektury
brzeszczot do metalu
Wskazane jest, aby montaż przeprowadzić w co najmniej dwie osoby.
Gdzie mam zamontować zadaszenie tarasu?
Jeśli samodzielnie montujesz zadaszenie tarasu, ważne jest, aby dokładnie wiedzieć, gdzie ma zostać umieszczone pokrycie. Czy zadaszenie tarasu będzie przymocowane do domu? Następnie musisz wziąć pod uwagę istniejącą ścianę. Upewnij się, że ta ściana jest wolna od przeszkód, takich jak lampy, donice i tym podobne.
Montaż – krok po kroku
Twoje zadaszenie tarasu jest standardowo dostarczane z instrukcją montażu. Nasza wskazówka: przed rozpoczęciem dokładnie przeczytaj instrukcję.
Krok 1. Przygotowanie
Dobry początek to połowa sukcesu. Najpierw zrób przegląd, aby upewnić się, że masz pod ręką wszystko, czego potrzebujesz. Twoje zadaszenie jest zawsze mierzone z wyprzedzeniem. Na tym etapie przygotowujesz również profile i określasz wysokość swojego zadaszenia tarasu. Standardowy stopień nachylenia dachu to 13,5% (13,5cm na 1m głębokości)
Krok 2. Zamontuj profil ścienny
Aby zapewnić trwałe zabezpieczenie dachu tarasu, należy przymocować profil ścienny do elewacji. Wywiercić otwory zarówno w profilu jak i w ścianie. Użyj kołków, aby zapewnić bezpieczne mocowanie.
Krok 3. Zbuduj front
Teraz nadszedł czas na zbudowanie frontu konstrukcji na płasko, w pozycji leżącej. Wykonaj otwór odpływowy w rynnie oraz wyposaż jedną z podpór w elementy rury spustowej. Skręć profil rynnowy wraz z podporami.
Krok 4. Czas na skręcenie ramy
Następnym krokiem jest skręcenie obrysu zadaszenia. Podnieś front do pozycji pionowej, przykręcając jednocześnie skrajne krokwie dachowe do profilu rynny oraz zamontowanej listwy przyściennej. Pozwoli ci to uzyskać jeszcze niestabilny obrys konstrukcji zadaszenia tarasu.
Krok 5. Zamontuj krokwie pośrednią
Wsporniki pośrednie zapewniają optymalną powierzchnię podparcia dachu zadaszenia tarasu. To zdecydowanie praca dla dwóch osób.
Krok 6. Mocowanie podpór pionowych
Ustaw dokładnie pion podpór pionowych oraz zaznacz na podłodze ich prawidłowe umiejscowienie. Odchyl podporę na 15-20cm. Zamontuj niemalowany kątownik mocujący do podłoża za pomocą kołków fi8. Nałóż na kątownik profil podpory oraz skręć całość standardowymi wkrętami przez ścianę nogi.
Krok 7. Załóż dach
Po zamontowaniu podpór pośrednich zadaszenie tarasu jest gotowe na dach. Zdecydowałeś się na pokrycie dachu z poliwęglanu? Przyjrzyj się uważnie, aby zobaczyć, która strona płyty znajduje się na górze. Przy płytach poliwęglanowych strona wierzchnia UV, to strona oklejona opisaną folią z nadrukiem. Nasza wskazówka: Jeśli rynna rozciąga się na duże szerokości, zalecamy dodatkowe zabezpieczenie podpór kilkoma wkrętami od spodu rynny i profilu przyściennego.
Krok 8. Ostateczna kontrola
Weź swoją poziomicę do ręki! Czy podpory są naprawdę wypoziomowane, czy też trzeba jeszcze wprowadzić drobne poprawki? Możesz mieć pewność, że dach Twojego tarasu nie przesunie się ani o milimetr.
Krok 9. Ciesz się!
Twój dach tarasowy może być teraz używany. A więc: rozstaw meble ogrodowe i ciesz się swoją dodatkową przestrzenią.
Potrzebujesz pomocy?
To absolutnie żaden problem! Jeśli nie możesz sam sobie poradzić, skontaktuj się z naszym Doradcą Technicznym. Nawet jeśli zdecydowałeś się zrobić to sam, nadal możesz skorzystać z naszej usługi. Chętnie pomożemy.